De allra flesta söndagarna 12.00. Vi startar den 28 februari och fortsätter fram till sommaren.

Se hemsidans puff och i kalendariet. Där du även hittar länken.

Värdar kommer vara någon i kollegiet; Helena, Inga, Helena eller Lasse. Olle Stigwall, Sara Wallin eller Daniel Nilsson.

Samtalen kommer variera utifrån vilka vi är som möts på zoommötet. Men lite fokus på dagens tema enligt kyrkoåret blir det. Du får gärna delge dina tankar och vara fri att lyssna. Du behöver inte ha sett samma dags gudstjänst, för att vara med på kyrkkaffesamtalet. Så kom med och ladda inför samtalen med the/kaffe. Det här är ett sätt att ha församlingsgemenskap trots avstånd och restriktioner.

Länk till kyrkkaffesamtal söndag 18 april:
https://zoom.us/j/93040045671?pwd=UnhqR0hjYTI1cXphWnE3YjJGekQyUT09

Meeting ID: 930 4004 5671
Passcode: 922901