Årets Höstmarknad arrangeras lördag 17 oktober mellan kl 11 och 15.

Det blir en annorlunda Höstmarknad 2020. I år ses vi redan den 17 oktober och för att följa myndigheternas rekommendationer kommer merparten av försäljning och servering att placeras utomhus.

All försäljning kommer att ske från bord uppställda på gångvägen mellan parkeringen och entrén till  Bäversalen. Kaffeservering och en förenklad lunch kommer att finnas uppe på planen framför kyrkan. Där kommer det att finnas ståbord att fika vid och ytor där det går att samtala och umgås. Tänk på att hålla avstånd, även om vi är utomhus!

Reprisen och försäljning av barnkläder/leksaker är de enda aktiviteter som kommer att vara inomhus den här dagen.

Mer information kommer att publiceras närmare Höstmarknaden.

Höstmarknad 17 oktober 2020